Výroční valná hromada SDH Pacov

23.11.2019

Od doby, co jsem v Pacově u hasičů, pamatuji, že se výroční valná hromada konala vždycky 3. listopadový víkend. Ani letos tomu nebylo jinak. Sraz pro členy byl v 18:00. Než se vybraly členské příspěvky, pořídilo hromadné foto do kroniky, každý s každým poklábosil a hlavně, než jsme přinesli řízky se salátem, bez kterých by to nešlo, tak bylo sedm hodin a schůze mohla začít.

Hlavní letošní náplní bylo asi zvolení nového výboru SDH, protože ten starý letos končí. Pro nás jako mladé hasiče je asi největší změna, že končí ve funkci starosty Petr Šašek, který ji zastával 10 let a nahrazuje ho kdo jiný, než náš Aleš Janda. A s tím souvisí další změna, a to ve funkci hlavního vedoucího kolektivu mladých hasičů. Tam po 15 letech vystřídá Aleše Iva Trpáková. Jedna věc je to, že je to na papíře, ale pro nás se tím nic zásadního nemění.

Nesmím ještě zapomenout na naše dvě dorostenky Majdu Zajícovou a Zuzku Dvořákovou, kterým byly předány medaile ke 100 letům republiky. Zní to sice trochu divně, ale ostatní je dostávali už vloni, a řeklo se, že se budou dávat pouze starším 15 let, tak si holky musely rok počkat.

Po skončení oficiální části schůze, jsme si dali řízek, limču, dospělí třeba pivko nebo něco tvrdšího a domů jsme se rozcházeli až hodně pozdě večer.