Úklid lesa

07.04.2019

Letos jsme se opět domluvili s p. Průšou, který zastupuje Lesy města Pacova a v rámci projektu Ukliď Vysočinu - ukliď Česko, jsme se v dopoledních hodinách sešli na hasičárně, abychom vyrazili do lesů za Německým hřbitovem směrem k LT Eš. Je to naše tradiční sběratelská cesta a postupem let je to znát. Je pravda, že se nás sešlo jako do mariáše, ale tak je to pokaždé. Úklid nikoho nebaví a že je to jeden z okruhů, který musíme splnit, abychom za měsíc v jarním kole Hry Plamen, nedostali trestné body, na tom nic nemění. Prima je, že s námi jde nejen vedoucí, letos pouze Iva, ale i dospěláci z našeho sboru. Letos se k nám přidal i jeden ze členů, který na přijetí do sboru teprve čeká, a to Stázka Dvořáková. Pochod po silnici byl ve velmi svižném tempu, ale u lesa, kde jsme navlékli rukavice a rozdali si pytle, už to bylo procházkové tempo. V LT jsme využili ohniště a udělali si buřty, klobásky a ti co maso nejedí, si přinesli jablka. Chvilku jsme poseděli, najedli se, ohřáli u ohýnku a pak už nás čekala cesta zpět k Pacovu. Opět jsme zvolili tradiční návratovou cestu po druhé straně silnice a uklízeli les směrem k Propadu. I když po vydatném obědě se nám ohýbat moc nechtělo, přemluvili jsme se a nasbírali další plné pytle.

Po čtyřech hodinách ohýbání hřbetů se před námi objevila věž hasičárny a my se s dobrým pocitem rozešli domů.

A jaké byli naše úlovky? Kromě běžných PET lahví, krabiček od cigaret se našli i poklady. Hodně dlouho vedlo cca 10 m plastové pásky s nápisem ZÁKAZ VSTUPU (ten nebyl samozřejmě nikde natažen), ale ten nakonec trumfnul telefonní kabel. Toho bylo asi 20 m a byl dobře zamotaný mezi větve.

foto zde