Soutěž Samšín + Rohovka 2023

29.07.2023

V sobotu 29. července se nám sešly hned dvě akce najednou a my se nemohli rozmyslet na kterou pojedeme a kterou si necháme ujít. Ti z Vás, kteří nás trochu znají už asi tuší, že jsme zvolili variantu C – stihli jsme oboje. Takže hezky popořadě.

První parta měla sraz na PS Pacov před 11 hodinou, sbalila si věci na požární sport a vyrazila směr Rohovka, kde se konala soutěž s názvem Memoriál Martina Smrčky. Tato soutěž má již dlouhou tradici a my jsme si řekli, že se ji letos poprvé také zúčastníme. Do Rohovky jezdíme poslední dobou každoročně s dětmi, máme tam řadu přátel, takže proč ne.

Druhá parta měla sraz na kopci ve čtvrt na dvě, sbalila pro změnu materiál na hrbáče a vyrazila na 4. kolo PHL 2023 do Samšína. V Samšíně jsme měli domluveno, že poběžíme hned jako druzí, přejedeme do Rohovky, kde poběžíme jako poslední. Tam zaběhneme společně s holkama, které na nás čekaly, PÚ ve sportu i PÚ v hrbáči. Ovšem, trošku nám do toho (jak už bývá zvykem) hodilo vidle počasí.

V půl druhé jsme vyrazili do Samšína. Po telefonu jsme měli info, že do Samšína se asi žene nějaký mrak, ale, že by to nemuselo být tak hrozné. Dojeli jsme za Pacov… zprava černo, zleva černo a nad námi se to potkalo. Po příjezdu jsme sotva stihli vyndat materiál z káry a začala průtrž mračen. Celá soutěž se tím o 45 minut pozdržela a začalo telefonování, jestli do té Rohovky vůbec stihneme přejet. " Naštěstí" do Rohovky déšť došel taky, takže se soutěž i tam musela pozdržet a pořád to vypadalo nadějně. Když se počasí kolem půl třetí trochu umoudřilo, šli jsme na základnu. Všechno honem připravit, výstřel a … čas 20,54 s. Jak by řekl náš momentálně neběhající kouč Pířa…na vás dobrý. Nakonec jsme se v průběhu odpoledne dozvěděli, že i s takovýmto časem z toho bylo 4. místo. Sbalit věci do káry a svižný přejezd do Rohovky.

Přijeli jsme a hned nám bylo oznámeno že za 5 minut vybíhá naše první družstvo. Jako první jsme běželi pokus v PÚ – požární sport muži. Po lehkém zaváhání z toho bylo 4. místo. Jelikož jsme počítali, že budou hoňky, vzali jsme 2 sady hadic a hned po nás šly pacovský holky. Krásný soutěžní pokus a suverénně 1. místo. 😊 (holky vědí, proč ten smajlík). Po doběhnutí sportu jsme vyměnili savice za krátké a začali pokusy v hrbáči. Prvně kluci, pěkný soutěžní pokus a 2. místo. Po nás holky a jak jinak než zlatá příčka. Ale to ještě není všechno. Byli jsme přihlášení do tzv. doplňkové soutěže. Celou dobu se proslýchalo něco a čtyřech lidech, kteří si ze sebe umí udělat srandu a něco o pití. Nikdo ovšem netušil, že se bude pít mléko. Jen počkejte Čekalovci, ono se Vám to vrátí 😊. Šlo o to, že štafeta byla čtyřčlenná. První člen rozhodil hadici, druhý roztáhl, třetí přeložil a čtvrtý smotal. Což o to, to učíme už 4leté děti, ale každý předtím musel vypít 0,25 l. mlíčka brčkem. To bylo večer břichabolů. No tak jako tak, holky doplňkovku vyhrály a kluci byli na 1. a 2. místě.

Počkali jsme na vyhlášení, kde jsme si převzali poháry a ceny, ale všichni víme, že o tom to není. Je to o tom, že jsme si všichni společně užili hasičské (i když trochu hektické) odpoledne, podpořili domácí sbor a přislíbili jsme účast i napřesrok.

Výsledky ze Samšína zde

Video soutěžního pokusu ze Samšína zde