Skládání odborností

17.01.2020

I letošní rok je náš kolektiv zapojen do Hry Plamen, a to pro nás mimo jiné znamená, splnit okruh č. 3. Tak jak běží roky, přibývá jednotlivých odborností. Letošní ročník bychom rádi získali tradičního kronikáře a strojníka, rozšířili řady preventistů a nově získali cvičitele.

S příchodem sychravého podzimního počasí jsme se rozdělili podle předešlých úspěchů či neúspěchů na několik skupin, podle toho, kdo jakou odbornost bude skládat. Největší skupinu tvořili strojníci a kronikáři. Nekonečně dlouhé zimní tréninky jsme završili v pátek na tréninku při přezkoušení před komisí, ve které zasedla Michaela Veletová - členka OORM, Aleš Janda - člen OORM, starosta SDH Pacov a Petr Šašek - náměstek starosty SDH Pacov. Všichni jsme se shromáždili v naší klubovně, kde nám Aleš vysvětlil, jak to bude probíhat. Na poslední chvíli jsme se snažili do hlav natlačit všechny znalosti. Jak prohlásila Iva, takové ticho tu nepamatuje. Jeden po druhém jsme pak chodili před komisi do Síně tradic. Někdo byl během chviličky zpět, jiní se tam potili hodně dlouho. Strojníky ještě čekala praktická část venku u PS12. Zde se zkoušejícími stali Matěj, Filip a Tom.

Nakonec po velmi náročných 2 hodinách máme okruh splněný. Z 19 lidí to zvládlo 12.

Odbornost kronikář splnily: Alena Kramarovičová, Karolína Hladíková, Nikola Kuranová, Laura Kuranová, Isabela Valtrová, Barbora Straková

Odbornost strojník splnili: Štěpán Klika, Tobiáš Hladík, Pavel Kramarovič

Odbornost preventista splnila: Klára Soustružníková

Odbornost cvičitel splnili: Veronika Trpáková, Ladislav Trpák

A těm sedmi lidem, co se letos nezadařilo, to zkusí zase příští rok.