Podzimní kolo hry Plamen a soutěže Dorostu Častrov

12.10.2019

Podzimní kolo hry Plamen a soutěže Dorostu se letos po třech letech konalo opět v Častrově. My jsme se samozřejmě zúčastnili také, a to v dost hojném počtu. A když říkám v hojném, tak v opravdu hojném. Když jsme v září začali stavět družstva pro jednotlivé kategorie a disciplíny, tak jsme zjistili, že tu bude jeden velký problém. A to s dopravou. Nakonec jsme si museli objednat autobus, protože nás jelo celkem 30.

Sraz byl v 7 hodin ráno. Nalodili jsme se do autobusu a vyrazili na cestu. Za tři čtvrtě hodinky jsme byli na místě. Presence byla sice už od osmy, ale nástup byl naplánován až na půl desátou, tak jsme alespoň měli čas na samostudium na ZPV. V 10 hodin začalo samotné plnění disciplín.

Dnes jsme měli zástupce ve všech kategoriích družstev. Mladší děti, starší děti, dorostence a nově i dorostenky, pro které je to vůbec první soutěž v této kategorii.

Jako první z pacovských řad šlo na řadu družstvo dorostenců. Čekala je pouze jedna disciplína a to ZPV. Začátek se úplně nepovedl. První stanoviště je střelba a musím říct, že jsme si věřili víc. Zůstali nám stát 4 špalíky. Nás to ale neodradilo a s čistou hlavou jsme vyrazili na další stanoviště. Místní trať má jednu velkou nevýhodu. Po celou trať je na vás vidět, takže nás měli vedoucí jako na dlani. Na dalších stanovištích už se nám dařilo lépe. I azimuty jsme po kolektivní spolupráci s konkurencí z Lipice našli. S běžeckým časem 26,5 min. a 7 trestnými body za střelbu a jeden nepřeskočený příkop jsme spokojeni. Zatím sice nevíme, jak je na tom naše konkurence, ale věříme tomu, že by to pro nás mohlo dopadnout dobře.

Hned po dorostencích jdou i naše dorostenky. První stanoviště se jim také moc nepovedlo, ale na zbytek jsme si museli počkat až s jakou přiběhnou do cíle. Ono sice na trať vidět je, ale z toho člověk těžko posoudí, jestli přeskočily příkop nebo správně určily PHP. Po doběhnutí do cíle jsme měli možnost vidět jejich kartu a pokochat se. Běžecký čas 29,3 min. není úplně špatný, ale 7 netrefených špalíků, 2 nepřekonané příkopy, 5x nezdolané lano, 2 špatné optické signalizace, 1 špatný technický prostředek a 1 špatný PHP. To je celkem 36 trestných bodů. Přičemž 1 bod = 1 minuta k běhu navíc. No nevadí, na přes rok se to snad naučí lépe. A tím má dorost na podzimním kole splněno.

Na mladší děti dnes čekaly dvě disciplíny, a to ŠD a ZPV. Naši začínaly na štafetě. Tam jsme měli jeden pokus, protože s námi dnes jelo pouze 5 mladších dětí. Museli jsme jít tedy na jistotu, a hlavně bez trestných. To se povedlo, všechno čisté a výsledný čas 88,18 s. To není zlé. Odnesli jsme nářadí na štafetu, děcka se řádně posilnily a už stály na startu ZPV. Opět jsme měli možnost pozorovat, jak jim to střílí, ale žádná sláva to tedy nebyla. Z 15 špalíků jich zůstalo stát 12. No nic, nechali jsme je běžet a šli do stanu dát si něco dobrého. Ale k našemu překvapení jsme je měli během chvilky zpět. Běžecký čas 30,2 min. byl v mladší kategorii jeden z nejlepších, ale k tomu se ještě musí připočíst 6 trestných bodů za 2 špatné uzle a 6 za 2 nepřelezená lana. Tím mají pro dnešek mladší také hotovo.

Zbývá nám tedy kategorie starších dětí. Na ty dnes čekaly hned 3 disciplíny. ŠD, ZPV a k tomu ještě (ne)oblíbený PÚ CTIF. Tím také začaly. Této disciplíně jsme se pilně věnovali na letním soustředění, tak jsou ambice vysoké. Příprava proběhla hladce, ale pak to začalo. Hned po startu následovaly 2 nepřeskočené příkopy, jeden ošklivý pád přes bariéru, mluvení, a nakonec problém dnešního dne, a to stojan na technické prostředky. Tuto disciplínu jsme běželi ze všech družstev poslední, takže jsme věděli, že kdo dostal za technický prostředek proudnici, tak pokaždé spadla. U nás se s ní válčilo dlouhých 40 vteřin. Sice nakonec nespadla, ale ten čas už byl v tahu. Tak Aleš napsal protest na vadný materiál a rozhodčí nám ho po dlouhosáhlé diskusi uznali. Dostali jsme tedy jedinečnou možnost si napravit reputaci. Vypadalo to slibně. Jenom 2 příkopy, jinak všechno dobré. Běžecký čas 58 s. to je bomba, ale potom začátečnická chyba. Celé družstvo se musí řadit při ukončení útoku podle velitele a NÉ půl kroku za ním. Tohle to nás stálo 80 trestných vteřin a bezkonkurenční vítězství v této disciplíně. Radši honem od toho. To si s nimi vyřídíme doma. Další disciplínou je ŠD, kam jsme šli hned potom, protože už tam na nás čekali. Starších dětí je 10, takže jsme mohli mít dva pokusy. Oba dva byly čisté a ten lepší byl v čase 66,17 s. Jako poslední dnes, disciplína nejtěžší, ZPV. Tam jsme měli opět dvě hlídky, přičemž se započítává čas lepší z nich. První hlídce se docela dařilo, tedy když nepočítám tu střelbu. 9 špalíků jim zbylo. Běh měli sice pomalejší (28 min.), ale na to, že jsme je poslali jako výběr B, aby mělo A více čekacích dob, tak dostaly pouze 1 trestný bod za topografickou značku. To hlídka č. 2 měla střelbu o něco lepší. Zůstaly pouze 4 špalíky, ale zase 3 trestné za špatný uzel a 2 trestné za dvě špatně určená hasiva. Ale čas běhu 26 min. a k tomu více jak 6 min. čekací doba, která se odčítá.

Tak a teď najíst, napít, všechno nanosit do autobusu a hurá domů, protože závěrečný nástup se zde nedělá, celkové vyhodnocení bude až na jarním kole.

Ale jenom tak pro zajímavost naše průběžné výsledky:

Dorostenci zabodovali ve své disciplíně ZPV a s celkovým součtem 33,5 min. obsadili 1. místo.

Dorostenkám se v ZPV povedlo obsadit s časem 65,3 min. 2. místo.

Mladší děti ve ŠD s časem 88,11 s. skončily na 5. místě a na ZPV s časem 54,2 min. také na 5. Celkově tedy průběžné 5. místo.

A starší děti v PÚ CTIF s časem 158,23 s. (včetně trestných bodů) skončily kupodivu 3., na ŠD s časem 66,17 s. obsadily také 3. místo a ZPV s časem 28,75 vyhrály. Celkově se tedy za dnešek umístily na vynikajícím 1. místě.