Ples SDH Pacov 2024

16.02.2024

Tak už i my jsme dost staří a přišla na nás řada a jsme členy pořadatelů hasičského plesu.

Sraz byl ten den v 9 na hasičárně ,ale ne pro všechny ples začíná dnes. Filip s Ivou a panem Hronkem připravují tombolu už pár dní. Ale dnes dopoledne jsme se sešli, abychom připravili sokolovnu na večerní akci. Někteří pánové se vrhli do nošení tomboly, zbytek do nošení stolů a židlí. Jen Filip tradičně lítal všude a nikde.

Konečně všechny stoly na místě a já, Ája,Iva,Petra, Míra a Pavel jsme se vrhli na ubrusy, které jsou třeba nastříhat a přilepit ke stolům. Cca po hodině a půl máme hotovo a zbývá jen doladit výzdoba. Morhun se vrhnul do tradičně pověšeného výjezdového oblečení, které visí na obou stranách hned vedle pódia, zbývá mu promotat hadice zábradlím, pověsit dresy a nadekorovat balónky, které tu zbyly po minulém plese. Ještě najít místo Soptíkovi, který pro nás paní Kohoutová uháčkovala a dnes má svou premiéru. A teď vzhůru domů na oběd.

Pak už nás čekal trénink s dětmi, který máme posunutý na druhou hodinu, kdy se sešly 4 starší a 4 mladší,takže odpočinkový trénink.

A jelikož Filip s Alešem v obědové pauze stihli doladit papíry s čísly na stoly a plakáty, tak po skončení tréninku, jsem já s Ájou a Pavlem a naším osobním řidičem Filipem jeli zpět na sokolovnu. Po dodělání detailů jsme si zaveleli k rozchodu, abychom se pokusili udělat výzdobu na sobě. V sedm jsme už byli opět na místě velkého dění. Věděli jsme, že to bude velké, protože o den dříve z předprodeje lístků se vrátil jeden volný neprodaný stůl.

Ale tentokrát v pořádné parádě. V osm se otevřel vstup a začali chodit lidé. Kolem deváté jsme začali prodávat tombolu, které bylo 563 lístků a všechny jsou výherní. Zmizely během 20minut a to se nedostalo na všechny, schytali jsme kvůli tomu dobrou bídu, že se nedostalo ani na naší obsluhu v pekle, ale co s tím máme dělat? Lidí mají přednost. A to jak pan Hronek (77 let) sám řekl, tolik tomboly v životě nebylo a to u tomboly dělá skoro 50 let! A to se vždy chodily minimálně dvě kolečka, aby se vyprodala.

Teď už konečně máme splněno a než budeme tombolu vydávat, jdem se bavit. Efekt Band, který nám dnes hraje byl úžasný. Plný parket tanečníků od prvních tónů až do toho posledního.

My jsme vyrazili kolem druhé hodiny, ale akce končila až nad ránem. Kolem páté byla většina doma.

Bylo prodaných rekordních 257vstupenek. K tomu přičteme sponzory a jsme na třech stovkách lidí, kteří si udělali čas a přišli nás podpořit.

Akci hodnotíme velice úspěšně. Ráda bych řekla zase za rok, ale to není jistý z důvodu kompletní rekonstrukce vnitřku sokolovny. Tak uvidíme jak to dopadne.

Veronika Trpáková