Okresní kolo v PS v Počátkách

17.06.2023

Opět po roce jsme vyrazili hájit pacovské barvy na okresní kolo soutěže v požárním sportu. Letos se konala v nám dobře známých Počátkách. Celá akce měla pouze jeden malý zádrhel. Konala se hned následující den po Open Airu, který jsme stejně jako každý rok u nás v Pacově zajišťovali. Takže někteří jen sotva stihli dojít domů, sbalit věci a jít zpět na hasičárnu, kde byl sraz už v 6:30 ráno. Nicméně jsme se k tomu postavili čelem, a tak nic nebránilo tomu vše naložit do aut a vyrazit na cestu. V Pelhřimově jsme si dali tradiční pauzu na kafe a snídani a do Počátek jsme dorazili něco málo před půl osmou ranní. Pacov reprezentovala hned 2 družstva. Jedno družstvo mužů, stejné složení jako vloni a jedno družstvo žen. Družstvo žen se nám podařilo poskládat z naší hasičské omladiny, za což jsme rádi. Holky byly ve stejném složení, jako běhají soutěže dorostu, akorát k nim přibyla Iva s Monikou.

Nástup byl na čas a jelikož některá družstva, ale i vedoucí a štáb soutěže chvátali na jinou akci, nebylo důvod nic zbytečně prodlužovat. Začínalo se disciplínou 4x100 m. Nejprve chlapský béčko. Tam bylo cílem dát čas takzvaně na jistotu a áčko to potom napálí. Čas 80,46 s. V dalším rozběhu áčko zlepšilo čas na 66,91 s. Poté, co odběhala všechna družstva chlapů šly na řadu holky. Tady nejprve áčko. To zaběhlo čas 73,28 s. a po nich béčko čas 83,42 s. Tuto disciplínu Pacov zcela ovládl. Jak chlapy talk holky brali 1 ze štafety.

Další disciplínou bylo běh na 100 m překážek. Z každého družstva mělo možnost běžet 6 členů a 4 nejlepší pokusy se počítaly. Běhalo se ve dvou dráhách, zároveň kluci i holky. Je zbytečné zde vypisovat všechny časy a umístění. Za jedno se mi to nechce hledat a za druhé si to můžete prostudovat v odkazu pod textem. Chtěl bych zde ale vyzvednout úspěchy, těch, kteří reprezentovali pacovský sbor. Verča Nouzová s časem 21,03 s. vyhrála kategorii žen a v těsném závěsu za ní byla na druhém místě naše Kája Hladíková s časem 21,83 s. U kluků se na bedně umístil Dominik Přibyl s časem 20,96 s. a byl z toho bronz. Bramborovou medaili bral Láďa Trpák s časem 21,43 s. I tato disciplína se Pacovu povedla. Jak pro chlapy, tak pro holky opět první místo.

Jak asi už tušíte, poslední disciplínou nemohlo býti nic jiného než požární útok. Zde začínali opět chlapy. Není v tom nic genderově laděného, ale my máme k terčům 100 m a holky jen 80, takže bychom potom museli běhat v tom mokru, co nám tam vytvoří, a to se nám nechce. První pokus se nám vůbec nepovedl. Sáni docela klaplo, ale nic platné, rozdělovač byl 20 m od základny, takže pěkně pijánko, a počkat. Potom ještě proudaře potrápily nástřikové terče, takže nepěkný čas 36,97 s. V druhém pokusu jsme si dali cíl dostat čas pod 30 s. Nepovedlo se. Časomíra se zastavila na 32,10 s. Z požárního útoku brali kluci 3 body za bronzové umístění. Poté následovala přestavba tratě pro holky. Hned první pokus docela klapnul, žádná výrazná chyba asi nebyla, akorát trošku pomalejší čas 35,08 s. Za to zcela jistě může ten vítr, co foukal u terčů, taky mokro u základny a mnoho dalších vlivů. 😊 Druhý pokus se nepovedl vůbec. Prvně zádrhel na sání a pak všechno špatně. Nakonec červený praporek a neplatný pokus. Přiznávám, můžu za to já, měl jsme strach o naši novou mašinu, takže jsem do toho strojnici sáhl. Co se dá dělat, koupím holkám panáka na nějaké další akci. Holky braly z PÚ 2 body za 2. místo.

No, a to bylo vše. Bylo odběháno a hodinky ukazovaly čas 13:00. Krása. Takže všichni najíst, dát si limču nebo pivo a počkat na nástup. Počasí nám nepřálo, takže se závěrečný nástup a vyhlášení konalo v místní hasičárně. Prvně jsme rozdali poháry, "jednotlivcům" za úspěchy ve stovkách a následovalo celkové pořadí. Družstvo žen z SDH Pacov se součtem bodů 4 vyhrálo svoji kategorii. Družstvo mužů z SDH Pacov se součtem bodů 5 bralo celkové 2. místo. Jelikož na krajskou soutěž postupují první dvě družstva z obou kategorií, tak 15. července uvidíme v Petrovicích na soutěži jak pacovské holky, tak i kluky.

Složení družstva kluků: Aleš Janda, Matěj Papež, Tomáš Berka, Dominik Přibyl, Láďa Trpák, Jirka Lhotka, Honza Kohout a Filip Dolejš

Složení družstva holek: Iva Trpáková, Monika Hladíková, Kája Hladíková, Verča Trpáková, Alča Kramarovičová, Nikča Kuranová, Verča Nouzová a Kája Sůvová.