Návštěva u záchranářských psů

15.07.2022

Velkou pomocí při pátrání po nezvěstných osobách pro hasiče bývají psi. Jejich výcvik mimo jiné probíhá v nedalekém Želivě, který jsme s kolektivem mladých hasičů, na jejich pozvání navštívili. Čekalo tam na nás 6 psů různých ras i stáří, kteří nám předvedli co už umí. Měli jsme možnost shlédnout vypátrání osoby v uzavřené budově, stejně tak i pátrání po osobě ve venkovním prostoru.Nejlepší ale bylo slaňování. Starší děti slaňovali sami, ale ti menší dostali na lano parťáka, aby se nebáli, v podobě jednoho z psů. Moc děkujeme za ukázku a těšíme se na další.