Návštěva kynologů ze Želiva

27.10.2023

O prázdninách se má odpočívat, ale to neplatí pro hasiče, ani pro mladé hasiče. Po včerejším výletu, si pro nás vedoucí připravili program i na dnešní den.

V nedalekém Želivě pod označením Hasiči 2 pracuje brigáda, která se věnuje výcviku záchranářských psů a ti mezi nás zavítali do Pacova.

Nejprve nám ukázali výcvik poslušnosti – základní povely- sedni, lehni, zůstaň, přines. A pak i to, jak si se psem hrát a zároveň ho tím učit.

Další majitelka se svým psem nám předvedla vyhledávání osoby v prostoru. Nejprve nám vysvětlila, jak to vypadá po příjezdu na místo události a pak už se šlo na to. Po nalezení hledané osoby jsme pak my zraněnou osobu transportovali na shromaždiště a předali záchranné službě i s informacemi o zranění hledané osoby. To nás moc bavilo.

Na úplný závěr jsme pak zkoušeli prolézat obručí a probíhat tunelem stejně jako psi.