LMHoPe Žirovnice 2023

26.08.2023

Po letní pauze se nám opět rozjíždí Liga mladých hasičů okresu Pelhřimov. Její letošní 4. kolo se konalo v Žirovnici, kde jsme samozřejmě nemohli chybět. S sebou jsme přivezli hned 3 družstva mladých hasičů. Dvě družstva starších žáků a jedno družstvo mladších. Krom toho ještě Aleš s Ivou oblékli červenou polokošili s nápisem ROZHODČÍ, takže kam se člověk podíval, všude viděl někoho z Pacova.

Nástup se nakonal krátce po 10 hodině. Ve startovce na požární útoky jsme byli až jako úplně poslední, takže jsme si hned na začátku odbyli štafetu dvojic. 3 družstva, každé družstvo 2 pokusy, ono nám to to čekání výrazně zkrátilo. Štafetu dvojic máme nadřenou, takže všichni věděli, že jakákoliv chyba potrestaná 10 trestnými vteřinami nepřipadá v úvahu. V jednom pokusu u mladších byl sice zádrhel na hadici, ale Kuba si s tím poradil a s grácií a s ukázkově smotanou hadicí dle pravidel proběhl cílem.

Teď už přišel čas na požární útoky. Starší Áčko běhá už roky ve stejné sestavě, takže očekávání jsou veliká. Taky se tak stalo, sání bez problémů, sestřiky výborné a byla z toho parádní 19ctka. Starší Béčko je takový tročku slepenec, který ne všechny soutěže objede, ale i tak se jim zadařilo na 23 s. Mladší už jsou taky seběhaní, letos jich většina dobíhá sezonu, předtím, než přestoupí do starších – pěkná 22cka. Po obědě se odehrály druhé pokusy. Starší Áčko si čas nevylepšilo, ale i tak pěkných 21 s. Starší Béčko i mladší si čas stáhli každý o 1 sekundu.

Závěrečný nástup a vyhlášení:

Starší – Pacov A

PÚ – 19,84 s. – 2. místo