LMHoPe v Pacově

17.09.2022

Je to tu, v sobotu 17. září vypukla v pacovské zámecké zahradě historicky první soutěž Ligy mladých hasičů okresu Pelhřimov. Zde účastníky čekal požární útok a ZPV.

Vše začalo kolem osmé hodiny ranní, když se na zámku začali postupně sjíždět pacovští hasiči, hlavní rozhodčí, rodiče a pomocníci. A už to jelo, rozdaly se instrukce a každý se pustil do své práce, aby bylo vše hotovo, než začnou přijíždět ostatní sbory.

Nástup byl vyhlášen v 10:00. První útok odstartovalo samozřejmě družstvo starších žáků z Pacova, ale to víte, první pokus po ránu, chybička se vloudila a zůstaly otevřené terče, a tak Filip neváhal s podáním protestu, který mu byl samozřejmě uznán. Při náhradním pokusu pravý proud mírně prostříkal. Ani první pokus u mladších žáků nějak extra vydařený nebyl, zamotal se jim rozdělovač, proudaři nebyli na čárách, někdy se to prostě nevyvede.

Při druhém kole požárních útoků vše dopadlo mnohem lépe. Straší si přilepšili, sice pravý proud prostříkal, ale co už časomíra ukazovala pěkný čas, tak se nad tím přece nebude nikdo pozastavovat. Mladší byli šikovní, vše se jim povedlo a na tvářích Ivy s Filipem už se začínaly usazovat úsměvy.

Mezi požárními útoky si děti zaběhly branný běh, který se nacházel v zámeckém parku. Starší žáci měli pár trestných za střelbu, ale jinak nic, takže už když doběhli, sklidili velký úspěch. Štěstí se drželo i mladších žáků, kteří podali moc pěkný výkon. ZPV je prostě naše, to se musí nechat!

Kvůli počasí, které nám to opravdu ulehčit nechtělo, se jelo celou dobu bez přestávky. Ani jsme se nenadáli a kolem půl třetí bylo doběháno a už nás čekal jen zlatý hřeb, a to závěrečné vyhlášení nejen dnešní soutěže, ale zároveň celé ligy za rok 2022.

Starší žáci s časem 23,42 se na požárním útoku umístili na 2. Na branném běhu obdrželi 1. místo s výsledným časem 25,00 minut. V součtu pořadí disciplín dnešní soutěž VYHRÁLI.

Mladší žáci s časem 24,18 se na požárním útoku umístili na 2. místě. Na braňáku drželi se staršími a vyhráli 1. místo s výsledným časem 37,00 minut. Ti se v součtu dnes umístili na krásném stříbrném místě.

Za rok 2022 vybojovali starší žáci v Lize mladých hasičů okresu Pelhřimov celkem 3. místo.

Za rok 2022 vybojovali mladší žáci v Lize mladých hasičů okresu Pelhřimov celkově 2. místo.

MOC GRATULUJEME!

My už jsme měli splněno, to hlavní za námi, před námi jen klid a hurá domů. Jedna káď ale zůstala napuštěná, asi to nebyl zázrak, ale domluva v utajení. Šup a Filip už byl v kádi. Přece ho nenecháme na nás tak lehko zapomenout, před tím, než nás opustí do tý Ostravy, jen ať pěkně vzpomíná na tu ledovou vodičku😊.

Tímto bych chtěla poděkovat městu Pacov, rodičům, rozhodčím, dorostencům, vedoucím, ale i dětem za pomoc s přípravou a hladký průběh celé akce.