LMHoPe Hněvkovice (Petrovice) 2023

16.09.2023

Poslední kolo Ligy mladých hasičů okresu Pelhřimov ročníku 2023 se konalo v Petrovicích pod záštitou SDH Hněvkovice. Kromě tradičních požárních útoků a doplňkové disciplíny štafeta 4 x 60 metrů nás v Petrovicích čekalo i vyhlášení celého ročníku ligy.

Z Pacova jsme přijeli se čtyřmi družstvy mladých hasičů. 2 starší a 2 mladší týmy. Jako vždy běžíme až ke konci startovky, takže prvně jsme si odbyli štafetu 4 x 60 metrů. Časomíra na štafetě opět protestovala, takže při této disciplíně se čas měřil pěkně po staru na ručních stopkách. Když se soutěž rozeběhla prvních 8 pokusů byl na trati vidět pouze Pacov. Nějaké rozběhy se povedly s moc pěkným časem, ale viděli jsme bohužel i dva červené praporky. Takové školácké chyby, škoda.

Jako další nás čekaly požární útoky. Těsně před námi na vedlejší základně běželo družstvo z Jetřichovce a zaběhlo 17ctku. Následovali na naší základně Počátky a taky 17ctka. V tu chvíli jsme věděli, že dneska to bude hodně hodně hodně zajímavé.

Pěkně popořadě. Nejprve starší Pacov A. Jak už jsem se v předešlých zápisech zmiňoval, toto družstvo letos končí a přechází do dorostu. Takže toto byla poslední soutěž za starší žáky. Výstřel, základna bez chyby, nalito, proudaři na čarách, voda…a…divení veliký…17,68 s. Nejlepší čas, který se nám (do té doby) na nástřikové terče kdy podařil zaběhnout (tedy alespoň co pamatuji). Hned po Áčku šlo na řadu Béčko. Podobně jako předchozí družstvo všechno klaplo, jak mělo a nádherný čas 20,18 s. Po starších šlo na řadu družstvo mladších. Konkrétně mladší A, s tím přišel i první dnešní neúspěch, kdy proudař neudržel proudnici a ztratil tak cenné vteřiny. Nakonec čas 29,06 s. Zbývá mladší Béčko a s ním jsme zažili už druhé překvapení dne, kdy nám družstvo mladších doplněné dětmi z přípravky zaběhlo krásný čas 21,08 s.

Po obědě se odehrály druhé pokusy na požárním útoku. Jediné, co jsme si předsevzali, bylo výrazně zlepšit pokus mladšího Áčka. To se taky povedlo, a nakonec se tomuto družstvu započetl čas 22,21 s. Ale nutno dodat, že si polepšila všechna naše družstva. Starší A stáhlo čas na úžasných 17,55 s. Starší B si polepšilo na 19,44 s. A mladší B na 20,19 s.

Musím říci, že v Petrovicích padaly opravdu pěkné časy, nejen u nás, ale i u našich kamarádů z jiných sborů. Pro ilustraci v kategorii starších byly první čtyři místa mezi 17,01 s. a 17,62 s.

No a teď vyhlášení:

Začneme soutěží v Petrovicích:

Pacov starší A:

PÚ – 2. místo

4 x 60 – 5. místo

Celkově – 4. místo

Pacov starší B:

PÚ – 7. místo

4 x 60 – 8. místo

celkově – 7. místo

Pacov mladší A:

PÚ – 3. místo

4 x 60 – 2. místo

celkově – 3. místo

Pacov mladší B:

PÚ – 1. místo

4 x 60 – 4. místo

celkově – 2. místo

A nyní výsledky celého ročníku LMHoPe 2023:

Pacov starší A – 3. místo

Pacov starší B – 13. místo

Pacov mladší A – 2. místo

Pacov mladší B – nebyl hodnocen v rámci celého ročníku (málo účastní na soutěžích ligy)

VŠEM DRUŽSTVŮM VELIKÁ GRATULACE !!!