Liga mladých hasičů Žirovnice

31.08.2019

Pomalu nám končí prázdniny, a to znamená jediné. Pokračuje naše liga mladých hasičů. Jako obvykle poslední prázdninový víkend pořádají soutěž v Žirovnici.

Od rána panuje vedro a sluníčko taky dělá, co může, takže počítáme s tím, že to tam celý den na rozpáleném asfaltu nebude žádný med. Na místo jsme přijeli chvilku před desátou hodinou, ale znejistili jsme, jestli jsme tam dobře, protože neměli ještě skoro nic připraveno. Holt jsme museli počkat. Nástup byl odsunut až na půl dvanáctou, tak jsme se aspoň naobědvali (někteří). Potom už to konečně začalo trochu odsýpat. Na základnu jsme šli jako 5. Nejprve šli na řadu starší. Tohle je jedna z jejich posledních soutěžích za děti, protože příští rok už nám holky půjdou do dorostu. Na základně se zdálo, že všechno klaplo v pohodě, ale na sání se nám trošku zpozdili a k tomu 2 vteřiny prostřik na LP nás stál vítězství. I tak je to čas 23,47 s. což je pěkné. Hned po nich šlo na řadu naše mladší Áčko. To už jsou profíci a víme o nich, že jsou schopní zaběhnout moc pěkný čas, takže v ně vkládáme důvěru. Vyplatilo se. Bez jediného zádrhelu zastavili časomíru na 23,87 s. To je na mladší kategorii luxusní, ale i oni budou muset přidat, protože nám příští rok všichni přestoupí ke starším. Ještě máme dneska tým mladších Béček a i oni budou mít šanci ukázat, co v nich je. Docela se jim to povedlo. Sice se taky prali s nástřikama, ale čas nebyl tak hrozný: 30,17 s.

Teď všechno uklidit a přesuneme se na štafetu dvojic. Tam startovka není, takže můžeme jít kdykoliv, ale chceme to mít co nejdřív z krku. Chvilku si obhlídneme konkurenci, než na nás přijde řada. Začnou opět starší. První pokus byl ukázkový. Čas 58,66 s. A bez trestných. Nádhera. Druhý pokus šli "na krev", buď se zlepší anebo ne. Bohužel se nepovedlo. Čas 69,26. Nevadí, započítá se ten lepší. Na řadu jde mladší Áčko. Start se povedl a stejně tak i celý pokus. Také bez trestných a čas 86,40 s. Druhý pokus se jim povedl ještě líp a čas stáhli na 78,88 s. A nakonec naše Béčko. Tam se to moc nepovedlo. Smotat hadici, to bylo nadlidské umění. Na druhém pokusu to bylo to samé, a ještě k tomu si nechali dát 10 trestných za předčasný start. A to dělal rozhodčího Filip, takže kdoví kolik nám toho ještě odpustil. Tak se počítal ten lepší z časů a to 104,12 s.

Po krátké pauze na oběd jdeme na druhé pokusy na PÚ. Zase začínají starší. Tentokrát jim sání klaplo, jako nikdy, ale co se dá dělat. Před nástřikovým terčem musíte sedět zpříma a ideálně u čáry, jinak je to peklo. Časově si moc nepomohli: 25,67 s. No nevadí. Ještě máme mladší. Áčko se heclo a napálili to, co šlo. Vyplatilo se. Zlepšení na 22,76 s. Už teď bylo jasné, že budou minimálně na bedně. Tak teď ještě naše mladší Béčko. Snažili se, co to šlo, ale asi se pře motivovali. Savici se nějak nechtělo do kádě a rozdělovač si utekl, aniž by v sobě měl zapojené B. Děti se ničeho nelekly, chybu opravily a útok dokončily s časem 37,09 s.

Tak teď všichni všechno uklidit, usušit a čekat na nástup. Tady je výhoda, že se sčítá víc disciplín dohromady a děcka tak do poslední chvíle neví přesné pořadí. Takže jsou pak mile či nemile překvapení.

Tak začneme kategorií starší žáci.

Tam Pacov obsadil 2. místo ze štafety dvojic a 6. místo z útoku. Celkově 4. místo.

A v kategorii mladší žáci.

Pacov B získal 9. místo ze štafety dvojic a 7. místo z útoku. Celkově také 8. místo.

Pacov A s 2. místem ze štafety a 2. místem z útoku svoji kategorii VYHRÁL.