Liga mladých hasičů Ondřejov

01.06.2019

Dnes v sobotu 1. června vyrazila celkem 3 družstva mladých hasičů na soutěž do Ondřejova. Konalo se zde další kolo Ligy mladých hasičů okresu Pelhřimov. Jako doplňkové disciplíny na hasiče čekala střelba ze vzduchovky a mladý železný hasič.

Jelikož jsme se ve startovce zapsali až téměř ke konci, jako první na nás přišla střelba. Všechny tři družstva odstřílela a moc nadšeni jsme z toho nebyli, jelikož předchozí den o tréninku nám vše padalo a tady stály terče jak přikované. Nakonec jsme zjistili, že jsme nebyli jediní, komu to nešlo. Nakonec družstvo starších žáků vystřílelo pátou pozici, mladší žáci 1 byli dokonce třetí a mladší žáci 2 ve své premiéře devátí.

Následně zbyl ještě čas na další doplňkovou disciplínu a tou byl mladý železný hasič. Té se účastnili: Jaroslav Dvořák, Ladislav Trpák, Štěpán Klika, David Moravec, Nikola Kuranová, Michal Král, Martin Pinkas, Klára Soustružníková a Barbora Straková. Zde musím vyzdvihnout výkon Davida Moravce, který ve své kategorii vybojoval 3. místo a Kláru Soustružníkovou, která byla nejrychlejší ze všech holek. Samozřejmě poklona patří všem, jelikož nikdo nevzdal svůj soutěžní pokus a všichni celou trať zvládli.

Nyní se již dostáváme na požární útoky. Starší žáci si časem 26:19 při prvním pokusu vybojovali 8. místo v útocích. Mladší žáci zde byli ve své kategorii lepší. Mladší žáci 1 si při prvním pokusu časem 27:02 zajistili medailové 3. místo v požárních útocích. A co naše mladší dvojka? No ti překvapili a jediným se povedl druhý pokus, a to s úctyhodným časem 31:03. To stačilo na 8. místo.

Celkově se v Ondřejově započítávala střelba a útok.

Mladší žáci 1 po součtu umístění získali pohár za druhé místo. Zde musím podotknout, že součet s vítězným Božejovem byl stejný, ale měli jsme pomalejší požární útok, proto 2. místo.

Mladší žáci 2 se umístili na 11. místě.

Starší žáci si dovezli ceny za 8. místo.

Výsledky zde