Liga mladých hasičů Lipice

29.09.2018

A je to. Pro letošní rok jsme se rozloučili s LMHoPe. Poslední kolo se jako tradičně konalo v Lipici. Zde jsme jeli bojovat o poslední body. Odjezd z hasičárny byl velmi hektický. Ne pro to, že jsme všichni společně zaspali, ale přistával tam vrtulník a my museli počkat. Díky tomu jsme na základnu šli až na konci. Využili jsme tedy volný čas a šli zkusit štěstí na doplňkovou disciplínu. Pro letošek si na nás připravili speciální štafetu dvojic bez velitele. Měli jsme možnost přihlásit 5 dvojic a zcela jsme toho využili. Nakonec se podařilo postoupit Majdě se Zuzkou a Láďovi s Tomem. Na PÚ jsme se vrátili k původní sestavě a starší šli jako první. Nástřik nebyl vůbec špatný a čas 22,68 s. Hned po nich jdou na start mladší. Jde jim o moc. Od začátku sezony jsou v čele. Po zastavení časomíry nestačíme žasnout. čas 42,27 s. No nazdar.

Jdeme si tedy zaběhnout ZPV. Na trať vyráží družstvo mladších a po nich jdou předvést své znalosti starší. Po doběhnutí to alespoň tady nevypadá špatně. Jdeme se najíst a připravit na druhé pokusy. Starší se zlepšili na 21,28 s. A jásají. Se svým časem jsou spokojeni. Tak ještě mladší napravit svou pověst. Po opuštění základny to vypadá skvěle, ale radovali jsme se předčasně. Čas 43,24 s. a my víme, že to nevyjde.

Jdeme povzbudit naše postupující dvojice ve štafetě. Holkám to bohužel nevyšlo a do dalšího kola nepostoupily. Kluci sice další kolo zvládli, ale pak je zastavila Lipice, která byla o půl metru rychlejší.

A jak to nakonec dopadlo v Lipici?

Mladší na braňáku 2. místo, PÚ 12. místo. Celkově 8. místo.

Starší na braňáku 2. místo, PÚ 4. místo. Celkově 1. místo.

Za celý rok mladší děti skončily na 3. místě a

starší děti si vybojovaly 4. místo.

výsledky zde

foto zde