Liga mladých hasičů Jetřichovec

14.09.2019

Po 14 dnech jsme opět vyrazili na další kolo LMHoPe. Tentokrát se konala v Jetřichovci. Pro pořadatele to byla úplná premiéra. Pro nás to bylo fajn, protože to je kousek od Pacova, takže nás tam všechny děti mohli odvést rodiče autem a o to to trenéři měli jednodušší. Pro některé rodiče to byl teda hrozný problém jet 5 km do vedlejší vsi místo 2 km na hasičárnu, ale jiní se obětavě nabídli a podporovali nás i po celou dobu soutěže.

Nástup byl jako vždy trošku opozděn a byl teda pěkně dlouhý, ale samotná soutěž už potom měla spád. Jelikož je tato soutěž zařazená do ligy, tak i zde se běhá nějaká doplňková disciplína. Tentokrát to byla opět střelba, stejně tak jako na začátku června v Ondřejově.

Aleš zjistil, že máme před útokem dost času, tak že půjdeme střílet. V tom se ale sebral a jel do Pacova. Ne, že bysme něco zapomněli (zase) anebo, že by ho to tam nebavilo a jel radši domů, ale před nedávnem se dohodlo, že na jaře roku 2020 se poběží krajské kolo hry Plamen a soutěže Dorostu opět u nás, tak tam s panem Šuhájkem z OORM hledali trať na braňák. Ale zpět do Jetřichovce. Tam mezitím už zalehli ke střelbě starší žáci z Pacova. Tam dostali šanci Majda, Zuzka, Láďa, Jára a Bára. Né, že by úplně zklamali, ale 10 terčů z 15 není úplně moc. Hned po nich jdou mladší Áčko. Tam je ve výběru David, Štěpán, Verča, Alča a Martin. Tam to byl propadák. Pouhopouhých 7 terčů z 15. Teď počkáme ještě co trefí mladší Béčko. Tam je každý špalík, který spadne vítězstvím. Emě, Nikole, Pavlovi, Lauře a Petrovi se jich podařilo shodit celkem 4. Starší ještě po odstřílení všech družstev měli rozstřel s Horní Cerekví, protože měli shodný počet trefených špalíků. Asi tady zabojovala nervozita, protože si ještě o jeden špalík pohoršili a 9 trefených na 3. místo bohužel nestačilo.

Pak už nás čeká hlavní disciplína celého dne, a to jsou požární útoky. Aleš se do té doby stihl vrátit, takže se Filip s Matějem nemuseli o nic starat. Ono sem stejně jeli dneska jenom tak na čumendu. Opět jdou první starší. Tady jsme museli udělat malou změnu a místo Kláry, která si radši jela na Táborský setkání jsme si z Chyšky půjčili Káju. Základna postavená, děti na čáře. Výstřel a vše se rozběhlo. Zdálo se to být v pohodě, tak jsme ani nedutali a jenom hypnotizovali časomíru. Čas byl luxusní. 21,34 s. Jeden z našich nejlepších pokusů na nástřikové terče. Hned po starších jdou na řadu mladší Áčka. Tady jsme si opět museli půjčovat, protože se v pátek na tréninku florbalu zranil náš proudař Michal, tak jsme museli sáhnout do domácích řad a běžela s námi Terezka. Tady už to taková pohoda nebyla. Start se povedl, ale rozdělovač se zasekl na základně a proudaři mu utekli. Sestřiky byly sice rychlé, ale čas nestál za nic. 27,41 s. Jestli si chceme udržet šanci na medailové umístění na konci ročníku, tak druhý pokus musí být lepší. Uzavírá nám to pokus mladšího Béčka. Ty na začátku roku začínali jako úplný nováčci, ale to už se teď rozhodně říct nedá. Soutěž od soutěže se zlepšují, na tréninky pravidelně chodí a je to taky vidět. Čas 29,79 s. Nám to stačí.

Sklidíme si po sobě základnu a jdeme zkontrolovat, jestli tady taky umí klobásky, hranolky, steaky a taky něco na zapití. Zjistili jsme, že jo. Pořádně se nadlábneme a po obědě se rozbíhají další pokusy.

Začali starší, ale jak byli nabuzení z prvního pokusu, tak ne, a ne sestříknout terč. Nevadí, asi se přemotivovali. Čas 26,57 s., ale bude se nám počítat ten lepší. Po nich jdou mladší. Ty dostali rozkazem čas vytáhnout. Sice se povedlo, ale jako umíme to mnohem líp. 25,87 s., no budeme se muset za 14 dní v Lipici hodně snažit. Nakonec ještě Béčko a tam se opět povedlo čas vytáhnout o celých 12 setin sekundy. Všechno jsme naházeli zpět do auta a čekali jsme na nástup. A že jsme se teda načekali. Dali si na čas, ale nakonec jsme se dočkali.

Začneme tedy kategorií starší děti. Tam jsme si vybojovali na střelbě 4. místo a na útoku 6. místo, což nám hodilo celkový součet bodů 10 a to je 4. místo celkově.

V kategorii mladších si Áčko vybojovalo 5. místo ze střelby a 5. místo z útoku, což je taky 10 bodů, ale tady to pro nás znamenalo celkové 5. místo.

A Béčko 9. místo z útoku a 13. místo ze střelby to je 22 bodů a celkově 11. místo.