Krajská soutěž hry Plamen v Třešti 2022

18.06.2022

Kromě již zmíněného dne Mikroregionu nás tento den čekala ještě jedna náročná akce. Jak jste se mohli dočíst již ve starších zápisech, tak se po 46 letech naši mladí hasiči probojovali ve hře Plamen do krajského kola. Hned po okrese tedy následovala řada tréninků, tak abychom pokryli všech 6 disciplín hry Plamen. Jelikož někteří naši členové měli na tuto sobotu jiné rodinné povinnosti, museli jsme sáhnout i do řad z okolních sborů. Vytvořili jsme tedy MIX Pacov-Onšov a hlavním koučem jsme se shodli, že bude Aleš.

Ráno jsme se dostavili na prezenci, poté následoval slavnostní nástup a od 9 hodin se začalo soutěžit. Měli jsme startovní číslo 4, takže jsme šli na řadu vždy mezi prvními. Jako první disciplína nás čekal ZPV. Zde jsme měli postavené dvě hlídky. Tuto disciplínu jsme měli nadřenou, takže jsme do ní vkládali nemalé naděje. Když jsme ale viděli kartičku, na které byly trestné body, nestačili jsme se divit. Druhá hlídka byla o něco málo lepší, ale také žádná hitparáda. Jako další disciplína byla štafeta CTIF. První pokus se nepovedl podle našich představ, shozená laťka znamenala 10 trestných vteřin. Druhý pokus už byl bez chyby. Mezitím, než se přestavila trať na oválu, běhala se ŠD. Zde se oba pokusy běžely zároveň takže vedoucí alespoň měli srovnání. Obě hlídky chybovaly. U první bylo zdržení na napojení hadice, u druhé zase pro změnu nebyla hadice v cíli domotaná. No ostuda. Poté přesun na štafetu 4 x 60 metrů. Tady je oproti okresu rozdíl, že se štafety neběhají současně. Nejprve tedy první pokus. Sice byl platný, ale čas nic moc. Druhý pokus byl také v pořádku, a i čas byl o několik vteřinek lepší. Teď následovala pauza na oběd. Celý den panovalo úmorné vedro, takže ani nikdo neměl moc hlad a pauzu využil na ochlazení se ve stínu a doplnění tekutin. Po obědě se začaly běhat souběžně PÚ a PÚ CTIF. My šli prvně na klasický PÚ. Tam jsme tréninku věnovali hodně, takže jsme doufali, že si napravíme reputaci. Hned první pokus a čas lehce nad 20 sekund. Zatím nejlepší, co jsme na nástřikové terče zaběhli. Během chvilky jsme šli na druhý pokus a opět výborný čas, jen o 4 setinky pomalejší. Naší dnešní poslední disciplínou byl PÚ CTIF. Opět jsme si mysleli, že to bude dobré. Nebylo. První pokus vypadal dost slibně, ale jedno šlápnutí do příkopu a chybný úvaz na proudnici znamenal 20 sekund navíc. Druhý pokus byl sice správně, ale pro změnu se děti špatně seřadily na ukončení disciplíny. Holt není každý den posvícení.

Teď už byl ten pravý čas na to, všechno sbalit zpět do auta a počkat na vyhlášení. Na nástupu přebíráme pohár za 10. místo, ještě fotečka pouhá pro rodinu a šup domů.

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Už jen to, že jsme se během posledních let vypracovali na úroveň, kde jsme teď je pro nás velký úspěch. Postup na kraj už byl jen takovou třešničkou na dortu jak pro děti, tak i pro vedoucí. Pro ty, kteří do toho šli na plno a dali přípravě všechno není 10. místo žádná ostuda a mají svědomí čisté. Pro ty jedince, kteří to měli na háku je to možná příležitost k zamyšlení do dalších let. Jednou soutěžíme jako tým, tak je potřeba se podle toho chovat.

Celkové výsledky včetně časů zde