Junior Univerzita - závěrečná část

21.09.2019

20. - 22. 9. 2019

Tento víkend byla před námi poslední část 6. ročníku Junior Univerzity. I tentokrát se ráno scházíme všichni v Jihlavě, před krajskou hasičskou stanicí, kde naposledy nastoupíme do autobusu, který nás odveze do Jánských Koupelí.

Páteční program je v učebně věnován požárně-bezpečnostnímu zařízení a provizornímu protichemickému obleku. Venku jsou to pak sportovní soutěže. Lektoři nezapomněli ani na noční hru, která byla trochu jiná, než známe z táborů. Vyzkoušeli naše nabyté znalosti a kolektivní podporu.

Sobotní program začal v dopoledních hodinách opět v učebně. Tentokrát na téma Základní povinnosti osob na úseku PO. Odpoledne bylo věnováno hrám a soutěží. Večer jsme zakončili promítáním filmu.

Neděle byla pro nás všechny nejsmutnějším dnem celého ročníku. Naše společné studium na Junior univerzitě končí, a protože jsme roztroušeni po celé Vysočině, tak se s některými z nich už asi neuvidím. V ranních hodinách tak nastupujeme do autobusu, který nás dopraví do Ostravy na VŠT, kde v nové aule proběhne slavnostní vyřazení ze studia. Vše probíhá ve slavnostním. My, rodiče, sourozenci i naši vedoucí jsou v oblecích či uniformách. Diplomy přebíráme z rukou prorektorky fakulty. Gratulace přijímáme od starosty SH ČMS p. Slámečky, hejtmana kraje Vysočina p. Běhounka, lektorů a profesorů, kteří nás provedli celou univerzitou.

Na závěrečném focení se ještě usmíváme, ale při loučení už některým ukápne slzička.

Foto z celého roku zde