Halovka Humpolec 2024

23.03.2024

Den před soutěží jsme měli ještě trénink, kde jsme zjistili, že většina dětí zítra nemůže. Ach jaj, tři měsíce tréninků v háji…. No nevadí. Z dětí, co dnes přišly složíme jedno starší a dvě mladší družstva. A to považujeme za úspěch.

No nic, sraz máme v 7 na hasičárně, kde nasedáme do aut a vyrážíme směr Humpolec. Většina dětí běží na soutěži poprvé, Verča jede poprvé za vedoucí a Filip si může v klidu odpočívat a nehlídat děti. Na místo dorazíme mezi prvními a zabíráme si šatnu, ať máme své útočiště. Po chvíli začínají najíždět další týmy a my k sobě do šatny bereme na milost Cetoraz.

Ve čtvrt má být nástup. Je přesně na čas, v malé tělocvičně, kde přišli na to, že se po týmech nevejdeme, a tak stojíme po sborech.

Chvíli na to slyšíme první startovní výstřel, teda ne výstřel, dnes se jen bzučí. Ale jelikož běžíme 33/72 tak jdeme otestovat občerstvení. V klidu se najíme a po chvíli za námi do šatny přijde Filip, že se máme pomalu připravovat. Zakašem dresy, převážeme boty a jsme ready dojít si pro helmy a jít na to.

Prvně jdeme na štafetu dvojic a začínají samozřejmě starší, kterým se pokus povede a je platný a bez trestných. Poté už mladší 1, který mají také pokus platný a bez trestných. Ještě mladší 2, která si to dnes přijela hlavně užít a zkusit. Ale i tak se jim moc dařilo. První disciplína za námi, a tak si užijeme nějakou srandu a v té největší zábavě zase přichází Filip s tím, že budeme na řadě. Tak joooo no. Jdeme no, co s ním máme dělat. Pokračujeme tedy štafetou 4x60 m, na kterou se děti těšili nejvíce. Tím, že je tu hodně týmů, tak to je dnes blázinec. Lidí všude hodně, takže uhlídat děti bylo nemožné, ale naštěstí naše děti se hlídaly sami, stačilo jen monitorovat, zda jsou na svém místě, kde mají být a už jen korigovat Míšu a ten byl dnes zlatý. U starších Kuba luxusně přeskočil bariéru, předává Vendy, která všem vytřela zrak, že umí běhat a i rychle. Všichni na to koukali s údivem. Hasičák přenese taky v pořádku. Vendy předává Tobimu který přeběhne kladinu a předává Danče, která běží hadice. A jelikož má skvělé trenéry, zvládá je naprosto bravúrně. Máme bílé, a to nám stačí. Pokračují mladší 1, kde Áďa přeskočí, Any přenese hasičák, Izi přeběhne kladinu a Max v pátek trénoval hadice, tak je dnes zkusí. Vše dopadne na výbornou. A teď mladší 2, o které máme docela strach, protože nám běží dvě malé pětileté děti, že to zvládnou technicky víme, ale ať se jim nic nestane a nic si neudělají. Startuje Adélka na bariéře, Gábinka přenese hasičák, který je asi tak stejně velký jako ona sama. Ale zvládá to na 1. Pokračuje nám Míša, který nám chtěl prvně běžet slalom mezi kužílkama, ale poté už běží po kladině kudy má. Hadice nám trénovala Eliška a také je zvládla.

A teď už všechny děti míří na slíbenou odměnu, na kterou se nejvíce těšil Míša. Pak už jen počkat na to, až se uklidí překážky a sečtou výsledky. Po chvíli slyšíme nástup. Dojdeme do velké tělocvičny, kde už máme nástup po týmech. Ale po příchodu zjišťujeme, že tiskárna netiskne, ale Aleš si dal proslov a něž ho dopovídal, výsledky už byli vytištěny.

A jak jsme dopadli?

Starší - 9. místo