Den Mikroregionu 2019

15.06.2019

Opět po roce jsme byli požádáni městem, zda bychom se nechtěli zúčastnit tradiční akce Den mikroregionu a nepřichystali nějaké aktivity pro děti i dospělé. My samozřejmě souhlasili.

Sobota měla být nejteplejší den týdne a meteorologové se zase jednou trefili. V zámecké zahradě, kde se akce konala bylo jako v peci.

Této akce se neúčastníme poprvé, takže po těch letech víme, že je zbytečné se namáhat a lámat hlavu s tím, co pro děti nového přichystat. Ze všeho nejvíc je stejně baví džberovky. Pro letošní rok máme opět připraveny obě. Jednou se mířilo na terč, který používáme na nácvik útoku CTIF. Jedinou změnou byla odpojená houkačka, abychom nerušili účinkující. Po nastříkání se jen rozblikal. Druhá džberovka hasila pacovský kostel. V roce 1899 po úderu blesku chytila střecha kostela a jen s velkým nasazením našich tehdejších hasičů byl kostel zachráněn. My jsme si zahráli na truhláře a vyrobili dřevěnou zmenšeninu. Úkolem dětí bylo stříkat do okýnka, aby uhasili plameny na střeše. Odměnou jim byl lvíček, který se po uhašení objevil.

Pod stanem si děti mohly skládat puzzle nebo si zasoutěžit s rodiči, komu se podaří udělat méně chyb v testu s hasičskou tématikou. Některé dospěláky jsme museli přemlouvat, jiní si přišli po loňském fiasku udělat reparát dobrovolně. Někde to byly teda perličky. Nejhorší zjištění asi bylo, že někdo neví, které číslo je na hasiče a které na záchranou službu nebo, že by si někdo při evakuaci nezapomněl zabalit vše potřebné k táboření.

Vedle nás si udělala zastávku také naše jednotka i s novou Tatrou, která se vloni na této akci slavnostně uváděla do výjezdu. Samozřejmě si ji mohli všichni důkladně prošmejdit i s odborným výkladem, co kde je a k čemu to slouží.

Naše prezentace a aktivity byli jednou z nejnavštěvovanějších. Nebýt bouřky, která se na Pacov hnala a donutila nás vše urychleně zabalit, jistě bychom tam byli do tmy.